لومینیرز , قیمت و مزایایی لومینیرز دندان

لومینیزر

لومینیرزها چه هستند؟

روکشی با نام تجاری لومینیرز در سال های اخیر شهرت فراوانی یافته است. طوری در مورد این روش صحبت می شود که گویی یک محصول معجزه آسا است. با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند لومینیر چیست و چگونه کار می کنند. در واقع لومینیرزها جنبه های بسیاری دارند که خیلی از مردم نمی دانند

ویژگیهای لومینیرز

لومینیرز یک نام تجاری خاص از ونیر دندانی است که دارای ساختاری متفاوت از دیگر انواع ونیرها می باشد. ونیرهای  سنتی معمولا با  ضخامت 0.5 میلی متری ساخته می شدند. لومینیرها با تکنیک های مختلف اتصال طراحی می شوند که آنها را قوی تر می سازد. قدرت بالاتر آن، در نهایت محصول نازک تری بوجود می آورد که نقطه اصلی فروش آنها  است. لومینیرها قادر هستتند به  ضخامت 0.3 میلی متری نیز برسند. دن مارت در کالیفرنیا خالق ونیر دندانی با برند لومینیرز است.

مواد تشکیل دهنده لومینیرز

لومینیرز از همان مواد سایر ونیرها ساخته شده است. ونیرهای دندانی از یک فرم پرسلن ساخته می شوند که با مواد دیگر مخلوط می شوند تا یک پوشش دندانی که باعث بهبود ظاهر دهان میشود را ایجاد نمایند. لومینیرز از پرسلن سرینات ساخته شده و معمولا با سیمان رزین فوق العاده ترمیمی و چسب متصل می شود. پرسلن سرینات با پرسلن فلدسپاتی مخلوط با کریستال لوسیت ایجاد شده است. این مواد با دندان اتصالی ایجاد می کند که می تواند برای بیست سال یا بیشتر دوام فراهم بیاورد.

قیمت لومینیرز

هزینه و قیمت لومینیرز بسته به دندانپزشک مربوطه، آماده سازی دهان و نحوه استفاده، متفاوت می باشد. از آنجا که آمتده سازی دندان کمتر انجام می شود، در برخی موارد هزینه های نصب لومینیر حدود ¾ دیگر روش های روکش می باشد. به طور کلی هزینه های لومینیرز حدود 700  تا1100  دلار برای هر روکش متغیر است. هر دندانپزشک بر اساس نوع کار لازم برای هر بیمار قیمت را برآورد می کند.

نحوه نصب لومینیرز با کمترین قیمت

لومینیرز را می توان به یکی از این دو روش نصب نمود. راه اول روش سنتی است. این جایی است که یک دندانپزشک دندان را طوری قرار می دهد که شکاف بین دندانها باشد به طوری که ظاهر لومینیرز مانند دندان های طبیعی بیمار بنظر بیاید. راه دوم برای نصب لومینیرز مستقیما بر روی دندان موجود می باشد. این پوشش، یک دست انداز بین بالای دندان اصلی و ونیرهای جدید ایجاد می کند. برخی دندانپزشکان استفاده از این روش را نمی پسندند.

هدف از نصب لومینیرز ارزان قیمت

هدف از نصب لومینیرز جدای از داشتن شکل دیگری از عمل جراحی زیبایی دهان و دندان دو قسم است. بسیاری از مردم نمی خواهند برای ترمیم دندان خود منتظر ابداع روش دیگری باشند. دیگر افراد دارای دندان های بسیار بدی هستند که تقریبا استفاده از روش دیگر غیر ممکن خواهد بود. لومینیرز نیز برای افرادی که از تراش دادن دندان طبیعی خود وحشت دارند، روش بهتری بنظر می رسد. لومینیرز می تواند لبخند روشن تر و سفیدتری را برای همه فراهم کند.

هزینه و قیمت لومینیرز ونیر

قیمت مشخصی برای هیچکدام از این ونیرهای پرسلن یا لومینیرز وجود ندارد. هزینه به دندانپزشک شما و میزان کاری  که دندان شما نیاز دارد بستگی دارد. با این حال برخی قیمت های تقریبی وجود دارد. لومینیرز 700 تا 1100 دلار برای هر دندان و ونیرهای پرسلن از 620 دلار تا 1100 دلار.

  

لومینیرز در مقابل ونیرهای  پرسلن

اگر فکر می کنید سن شما برای گذاشتن بریس خیلی بالاست، اما نه به اندازه گذاشتن دندان مصنوعی، استفاده از ونیرها ممکن است یک روش حد وسط بین این دو باشند که شما بدنبال آن هستید. ونیر یک پوشش نازک  شبیه دندان است که بر روی دندان شکسته یا جرم دار و یا دندان کج قرار می گیرد. آنها سفارشی ساخته می شوند تا به بهترین وجه با دندان شما مطابقت داشته باشند. لومینیرز ها در این مشخصه که آنها نیز دندان های شما را می پوشانند، مشابه ونیرها هستند. اما در نبرد لومینیرز با ونیرهای پرسلین، برخی از تفاوت های کلیدی ممکن است شما را تشویق به انتخاب یکی نسبت به دیگری نماید.

لومینیرز دندان

حتی اگر شما دندان کاملا سالمی نداشته باشید، داشتن یک لبخند زیبا است که هنوز هم امکان پذیر است. دندانپزشکی زیبایی در هنر افزایش لبخند زیبا پیشرفت بزرگی کرده است، و استفاده از ونیرهای پرسلن می تواند یک لبخند روشن و جوان به شما هدیه کنند. لومینیرز توسط شرکت دن مات تولید شد و اساسا ونیرهای پرسلن هستند. اما، روند کار گذاشتن لومینیرز بروی ​​دندان تا حدودی متفاوت از ونیرهای پرسلن سنتی است.

برگشت پذیری لومینیرز دندان

هنگامی که ونیرهای پرسلن قرار داده می شوند، قسمتی از مینای دندان شما برداشته می شود تا دندان برای روکش آماده شود. این یک فرآیند برگشت ناپذیر است. هنگامی که مینای دندان از بین رفته باشد، برای همیشه رفته است. لومینیرز نیازی به این نوع ساییدگی ندارد. به نوشته وب سایت لومینیرز، شما می توانید این کار را بعدها نیز انجام دهید.

دوام لومینیرز دندان چقدر است؟

هیچ جواب مطلقا درستی برای این سوال وجود ندارد به دلیل آنکه این امر بسیار بستگی به نحوه نگهداری شما از دندانتان دارد. اگر شما بعد از غذا مسواک بزنید و از نخ دندان  استفاده کنید، شیرینی خوردن را محدود کنید و سالی دو بار به دندانپزشک مراجعه کنید، بهداشت دهان و دندان شما بهتر از زمانی خواهد بود که فقط صبح مسواک بزنید. به گفته وب سایت لومینیرز،  در صورت رعایت موارد ذکر شده، می توانند بیش از 20 سال دوام بیاورند. به علاوه آنها با گارانتی همراه هستند بطوری که اگر اتفاقی برای این دندانها  بیافتد، بدون پرداخت هزینه اضافی تعویض می شوند. ونیرهای پرسلن می توانند 10 تا 15 سال دوام داشته باشند، و البته با مراقبت خوب احتمالا بیشتر.

درد لومینیرز دندان

از آنجا که قسمتی از مینای دندان شما ممکن است از بین برود، به طور معمول قبل از قرار دادن ونیرهای پرسلن یک بی حسی موضعی داده می شود. به همین دلیل این کار با مقداری درد اولیه همراه است. با این حال به دلیل اینکه دندانپزشک نیاز به برداشتن همان مقدار از مینای دندان با لومینیرز نمی باشد، نیازی به یک شات نیست. در هر دو روش، می بایست درد را به حداقل رسانید.

پوشش لومینیرز

ونیرهای پرسلن برای پوشش دندان هایی که شکستگی کوچک دارند یا و تغییر رنگ داده اند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. آنها همچنین می توانند شکاف کوچک در بین دندان را ببندید. لومینیرز  در دندانهایی که نسبتا مستقیم هستند و تغییر رنگ کمتری داده اند بهترین روش است. لومینیرز نازک تر از ونیرهای پرسلن است، بنابراین تغییر رنگ های موجود را بیشتر نشان می دهد.

 

12 Jun 2016