ارتودنسی نامرئی دندان با بهترین قیمت

ارتودنسی

ارتودنسی ئندان

وظایف یک متخصص ارتودنسی دندان

متخصصین ارتودنسی، دندانپزشکان متخصصی هستند که بدشکلی­ (ناهنجاری)های دهان، شامل کجی یا جابه­جایی دندان­ها و یا انحراف فک­ها را اصلاح می­کنند. به عنوان یک دکتر دندانپزشک حرفه­ای، متخصصین ارتودنسی اقدامات متنوعی را برای درمان بیمارانشان انجام می­دهند.

مشاوره ارتودنسی دندان

یک متخصص ارتودنسی درمان بیماران را با مشاوره­ی اولیه شروع می­کند، جایی که دکتر با بیمار در خصوص علت مراجعه به متخصص ارتودنسی بحث کرده و اهداف بیمار را از درمان ارتودنسی روشن می­سازد.

معاینه برای ارتودنسی دندان

پس از آن، متخصص ارتودنسی زمانی برای یک معاینه­ی اولیه تعیین کرده یا [معاینه] را در همان روز مشاوره، انجام می­دهد. معاینه، شامل نگاه دقیق به دندان­ها و ساختار استخوان فک، گرفتن عکس با اشعه­ی X و گرفتن قابل­های گچی از دهان بیمار است.

پلان درمان ارتودنسی

پس از معاینه­ی اولیه، متخصص ارتودنسی برنامه­ی درمانی را در نظر می­گیرد که آن را با بیمار مرور می­نماید. این امر ممکن است شامل استفاده از بریس، نگهدارنده­ها، فاصله­گذارها، پوشش­های نگهدارنده­ی بیرونی (خارجی) و جراحی باشد.

درمان کامل ارتودنسی

زمانی که بیمار برنامه­ی درمان را فهمید، متخصص ارتودنسی کار را با جای­گذاری نگهدارننده­ها، اضافه کردن فاصله­گذارها[1] یا براکت­های دندانپزشکی، نصب بریس­ها یا آموزش بیمار در استفاده از پوشش­های بیرونی دنداپزشکی یا ارتودنسی، شروع خواهد کرد. اگر جراحی به عنوان بخشی از درمان مورد استفاده قرار گیرد، متخصص ارتودنسی ممکن است با یک جراح دهان یا فک و صورت نیز مشورت کند.

نگهداری ارتودنسی دندانها

پس از شروع درمان، متخصص ارتودنسی به صورت دوره­ای بیمار را معاینه خواهد کرد، برنامه­ی درمان را اصلاح کرده [و در صورت لزوم تغییر می­دهد]، بریس­ها یا پوشش­های نگهدارنده­ی بیرونی (خارجی)را محکم کرده، سیم­ها را تغییر داده یا به هر صورتی که نیاز باشد، تعمیر خواهد کرد.  متخصصین ارتودنسی دندان­ها و لثه­های بیمار را نیز از جهت بهداشت و سلامت عمومی بررسی می­کنند تا اطمینان یابند که  وجود تجهیزات ارتودنسی اثر منفی نداشته باشد.

خارج کردن (برداشتن) ارتودنسی

وقتی که برنامه­ی درمان تکمیل شد، متخصص ارتودنسی مسوول بیرون آوردن وسایل (برداشتن تجهیزات ارتودنسی) است.

ارتودنسی نامرئی

متخصصین ارتودنسی نامرئی چگونه براکت­ها را برمی­دارند؟

بسیاری از کودکان با اشتیاق انتظار روزی را می­کشند که بریس­هایشان برداشته می­شوند، اما هر چه  به  روز موعود نزدیک تر می­شوند، اگر از این که ماجرا چگونه قرار است پایان پذیرد، آگاهی یابند، ممکن است پیش­بینی­هایشان جای خود را به نگرانی دهد.

انبرهای ارتودنسی نامرئی

انبرهایی که یک متخصص ارتودنسی از آن­ها استفاده می­کند، ممکن است ترسناک به نظر برسند، اما در واقع بخش ضروری از یک فرایند به شمار می­آیند. انبرها برای چیدن براکت­های کوچکی به کار می­روند که دور دندان­ها را گرفته و بریس را می­بندد. هر برش، سریع و بدون درد است و براکت و بریس، معمولاً در یک حرکت سریع فرو می­افتند.

بریس­های بدون براکت ارتودنسی نامرئی

برخی بریس­ها، به جای براکت با نوعی پلاستیک پیوندی[1] به دندان متصل می­شوند. برداشتن این بریس­ها نیز مستلزم استفاده از انبرها است. اما، متخصص ارتودنسی به جای بریدن از فشار دادن استفاده می­کند. هر بریس به تنهایی فشرده خواهد شد تا از دندان جدا شود. اگر چه این روش ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، [اما] در واقع کاملاً بدون درد است.

تراشیدن ارتودنسی نامرئی

وقتی که همه­ی فلز برداشته شود، لازم است که چسب یا پلاستیک باقی­مانده تراشیده شود تا از پس آن مینای دندان، مانند مروارید بدرخشد. متخصص اتودنسی وسیله­ای را به کار خواهد گرفت که کمی شبیه به انبر به نظر می­رسد، اما در واقع [وقتی] روی دندان [قرار می­گیرد]، بسیار نرم­تر است. این ابزار دستی نه تنها به زدودن باقی­مانده­ی چسب در ده دقیقه کمک می­کند، بلکه به عنوان کارکرد جادویی­اش دندان­ها را نیز درخشان می­سازد.

عکس از عملیات ارتودنسی

زمانی که همه از لوازم سخت­افزاری زدوده و چسب تراشیده شود، متخصص ارتودنسی اغلب می خواهد از آخرین شاهکار خود عکس بگیرد. این عکس­ها معمولا به عنوان یک ابزار ارزیابی شناخته می­شوند که به متخصص ارتودنسی کمک خواهند کرد تا تعیین کند که کل فرایند درمان به چه میزان موفقیت­آمیز بوده است. تصاویر قبل و بعد از [درمان]، همراه با اشعه X، اغلب مقایسه می­شوند که می­تواند چشم­اندازی نسبت به هر کار دندانپزشکی که در آینده ممکن است نیاز باشد که انجام شود، ارایه دهد.

نگهدارنده (پلاک) ارتودنسی نامرئی

متخصص ارتودنسی ممکن است توصیه کند که بیمار برای نگه داشتن دندان­های تازه مرتب شده­ در جای خود، برای زمان مشخصی از یک [پلاک] نگهدارنده [استفاده کند]. چنین تشخیصی، ممکن است در زمانی که بریس­ها برداشته می­شوند، یا مدتی پیش از آن به وجود آید، که به عنوان یک قالب برای آزمایشگاهی که در حال طراحی [پلاک] نگهدارنده است، به کار گرفته می­شود. [پلاک] نگهدارنده طی چند روز و یا در روز برداشتن بریس، آماده­ی استفاده خواهد بود. این مهم است که [پلاک] نگهدارنده، به منظور جلوگیری از نیاز به درمان دوباره با بریس در آینده، تا جایی که ممکن است [و] توصیه شده، مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای اورتودنتیست شدن

هیچ چیز زیباتر از یک لبخند زیبا نیست، و اورتودنتیست­ها برای صاف کردن دندان های کج شده یا روی هم قرار قرار گرفتهمسیول اند تا بیماران را شاد و خوشحال کنند. اگرچه برای ورود به این حوزه از دندانپزشکی سال­ها تحصیلات مورد نیاز است، با این حال اورتودنتیست شدن چه از نظر فردی و چه از نظر حرفه­ای، مزایای بسیاری دارد و این مزایا آن را به یک زمینه ی شغلی جذاب تبدیل می­کند. اورتودنتیست ها هر روز با دانستن این موضوع سر کار میروند که تغییری در زندگش بیمارانشان ایجاد خواهند کرد، با معالجه ی دندان های کج و بد ظاهر، اورتودنتسیت ها به بازیابی حس اعتماد به نفس افراد کمک میکنند. بر اساس Your Dentistry Guide ، درمان اورتودنسی میتواند ظاهر صورت را از طریق معالجه شکل لب ها، گردن و فک ارتقا بخشد.

آمار ارتودنسی دندان

با توجه به تعداد اورتودنتیست هایی که در سال پیش رو بازنشست میشوند، اداره آمار شغلی انتظار دارد که استخدام اورتودنتیست ها و دندانپزشک ها تا سال 2018 تا 16 درصد افزایش داشته باشد، که این میزان در مقایسه با میانگین رشد مشاغل دیگر سریع تر است. همچنین بیشتر اورتودنتیست ها برنامه ی کاری منطقی دارند، به طور معمول 4 یا 5 روز در هفته به مدت 35 تا 40 ساعت کار میکنند. هرچند اورتودنتیست ها احتمالا باید در قرارهای اورژانسی و خاص در زمان های غیر معمول حاضر شوند، در نتیجه برنامه ی آن ها تا حدودی به تقاضا بستگی دارد.

سئو و بهینه سازی سایت

کانکس ساز

کانکس اسکان سپهر

شاتکریت

چاپ سررسید

ترجمه تخصصی

بانک کتاب , ارسال کتاب

سئو سایت

بهینه سازی وب سایت

سئو وب سایت

کانکس

نقاشی منزل

دکوراسیون و طراحی داخلی

پارتیشن

پارتیشن دوجداره

کابینت آشپزخانه

پارکت

سقف کاذب

حضور و غیاب

دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری

نقاشی ساختمان

کانکس

دکوراسیون اداری مدرن

فروش کاغذ دیواری

تزئینات داخلی ساختمان

کفپوش pvc

دیوار پوش

شومینه

جک پارکینگی

آجر نما

آجر نسوز